Urmatorul eveniment in:

Program de Biserica

• 10:00 AM
  • str. Uliului 6A, Cluj Napoca
In lunile Martie si Aprilie ne-am propus sa ne-am propus să privim mai îndeaproape la Isus. Cine este El? Este un simplu om? Este Dumnezeu? Ce afirmații a făcut și ce pretenții a avut cu privire la persoana Lui? De modul în care răspundem la toate aceste întrebări, depinde nu numai viața trăită pe acest pământ, ci viața noastră veșnică!
Vrem să Îl prezentăm pe Isus așa cum Îl descrie Biblia, fără să fugim de întrebările grele și fără să simțim că trebuie să Îi apărăm Numele. El este Fiul lui Dumnezeu, este Calea, Adevărul și Viața, indiferent dacă oamenii cred sau nu aceasta! El a fost, este si va fi, este Alfa și Omega, este Cel prin care toate lucrurile au fost făcute și prin care toate sunt susținute! El este Domnul și Mântuitorul nostru!
Ne dorim ca la adunările Bisericii Făclia să Îl întâlnești pe Isus și să devii ucenicul Lui!

Iată ce am pregătit pentru dumneavoastră Duminică, 6 Martie, orele 10.00 – 12.00:

• 45-60 de minute ne vom închina împreună cu una din echipele de cântăreți ai bisericii
    • 5-7 minute de prezentare a comunității noastre
    • 45 minute un mesaj prezentat de slujitorul bisericii noastre, Gusti Rațiu cu următoarea structură:
      • Cina Domnului, pomana mortului și parastasul (text: Ioan 6)
        • prima cină-simbol instituită de Isus
        • focalizări diferite
        • bune maniere în weekend sau valoarea unei unghii?